Võrkaed

Võrkaed on mitmekülgne ja praktiline valik, mis pakub nii turvalisust kui ka esteetilist muljet erinevates keskkondades. Olulised võrkaia tüübid on keevisvõrkaed ja punutud võrkaed, millest mõlemal on oma omadused ja eelised.

Kui soovid võrkaeda ise paigaldada, siis loe seda võrkaia paigaldusjuhendit.

Keevisvõrkaed

Keevisvõrkaed on tänapäeval üks populaarsemaid piirdeaedade tüüpe, mis on eriti levinud kruntide piiritlemisel.

Keevisvõrkaed on PVC-kattega ja võrgu tugevus oleneb kasutatava tsingitud traadi läbimõõdust, võrgusilma suurusest ning aiapostide vahelisest kaugusest.

Varenas on saadaval PVC-kattega keevisvõrkaiad. Küsi meilt lisainfot müügi ja/või paigalduse kohta.

Roheline keevisvõrkaed
Keevisvõrkaed

Punutud võrkaed 

Punutud võrkaed koosneb omavahel põimitud traatidest, mis loovad paindliku ja vastupidava piirde. Sarnaselt keevisvõrkaiaga mõjutab tugevust oluliselt traadi paksus ja võrgusilma suurus.

Postid paigaldatakse iga 2 m, 2,5 m või 3 m tagant – mida peenem traat, seda tihedamini. 3 mm jämeduse traadiga punutud võrgu puhul võib iga 3 m tagant posti maasse betoneerida.

Punutud võrkaed
Punutud võrkaed

Aiapostid

Aiapostid võiks olla läbimõõduga vahemikus 38 mm kuni 50 mm. Võrk kinnitatakse postide külge metallist klambritega. Võrgu pingul hoidmiseks ja hilisemaks reguleerimiseks on kasutusel spetsiaalsed pingutustangid.

Aiapostide optimaalne paigutus on 2500 mm kuni 3000 mm vahedega. Aiapostide arvu teada saamiseks jagatakse piirdeaia perimeetri pikkus soovitatava postivahega.

Igasse nurka tuleb paigaldada kaks kaldtuge ning sirgetel aialõikudel tuleb iga 25 kuni 30 meetri tagant paigaldada reaposti kaldtoed. Kaldtoed kinnitatakse reapostidele ja betoneeritakse maasse 45-kraadise nurga all, tagades aia stabiilsuse ja vastupidavuse.

Kui palju poste tarvis läheb?

Selle jaoks on koostatud alljärgnev valem:

Krundi pikkus / (jagatud) postide samm + 1

Näiteks kui krundi ümbermõõt on 25 m ja postid paigaldada iga 2,5 m tagant, siis on tarvis: 25/2,5 + 1 = 11 posti.

Mõlemad võrkaiad on paigaldusviisilt sarnased ja seetõttu sarnaselt keevisvõrkaiale tuleb paigaldada nurkadesse kaldtoed.

Punutud võrkaed on saadaval ka Varenas. Küsi meilt pakkumist hinna ja paigalduse kohta.Vastame sulle esimesel võimalusel.

Võrkaia paigaldus

Kirjeldame põgusalt veel nii punutud võrgu kui ka keevisvõrkaia paigaldust. Võrkaia paigaldus ei ole väga keeruline, see algab tavaliselt aia perimeetri mõõtmisega, järgneb postiaukude märkimine ning kaevamine või puurimine vähemalt 600–700 mm sügavusele. Oluline on jälgida, et postide vahe ei ületaks 3000 mm. Kõik algus-, lõpp- ja väravapostid tuleb kindlustada kaldtoega, nurgapostide puhul kasutatakse kahte kaldtuge. Sirgetel aialõikudel tugevdatakse iga 25–30 meetri järel paiknevat reaposti samuti kaldtugedega. Kaldtoed kinnitatakse postidele ja betoneeritakse maapinnale 45-kraadise nurga all.

Pärast aiapostide ja kaldtugede paigaldamist ning betooni kuivamist, mis võtab aega umbes kaks-kolm päeva, on võimalik alustada võrgu paigaldamisega, mis on kõige efektiivsem kahe inimese koostöös. Kui on piisavalt ruumi, siis rullitakse võrk aiapostide ette lahti ja tõstetakse järk-järgult püsti. Paigaldamist alustatakse tavaliselt kaldtugedega varustatud postist, näiteks nurgapostist.

Aiavõrk pingutatakse esialgu kas kätega või spetsiaalse võrgukammiga. Seejärel liigutakse mööda poste edasi, pingutatakse võrku ja kinnitatakse see järjepidevalt postide külge. Klambrid paigaldatakse iga 20–30 cm tagant – näiteks võrk, mille kõrgus on 1500 mm, kinnitatakse postile 7–8 klambriga.

Aiavõrgu pingutamine

Pärast võrgu paigaldamist ja esialgset pingutamist tuleb võrk pingutada spetsiaalsete pingutustangide abil. Alustada tasub jällegi nurgapostist ja liikuda postivahe kaupa edasi.

Võrkaia paigaldamisel on oluline arvestada värava funktsionaalsusega. Selleks, et mitte kanda võrgupinget väravapostidele, tuleks väravaposti kõrvale betoneerida tavaline reapost ja toestada see kaldtoega. Selline lahendus hoiab ära väravapostidele horisontaalse pinge kandumise ja tagab väravate nõuetekohase toimimise.

Loe detailsemat võrkaia paigaldusjuhendit.

Võrkaed
Võrkaed

Telli paigaldus Varenast

Varena pakub piirdeaedade paigaldusteenust, mis tähendab, et kliendina saad muretult tegeleda oma igapäevaste toimetustega, kuni meie professionaalid paigaldavad võrkaeda. 

Võta meiega julgelt ühendust, koostame hinnapakkumise, leiame sobiva aja ning paigaldame aia kiirelt ja professionaalselt. Varena meeskonnas on kogenud spetsialistid, kes tagavad aia kvaliteetse paigalduse ja järelhoolduse.

Kuidas näeb välja meie paigalduse protsess?

  1. Planeerimine

    Kõigepealt tuleb alustada vajaduste selgitamisest. Oluline on teada, kas olemasolev aed vajab vahetust või tuleb ehitada uus aed. Järgmise sammuna on vaja teada aia pikkust, kõrgust, tüüpi ja värava mõõtusid. Kui eelnev on teada, saame koostada esialgse hinnapakkumise ja ooteaja.

  2. Pakkumise kinnitamine

    Kui esialgne pakkumine sobib, saame edasi liikuda. Vajadusel tuleb kohale meie ekspert, kes vaatab objekti üle, teeb vajalikud mõõtmistööd ja korrigeerib vajadusel hinnapakkumist. Tegutseme selle nimel, et võrkaed kestaks aastaid.

  3. Võrkaia paigaldus

    Viimaseks sammuks on lepingu sõlmimine. Paneme paika valmimisaja ja alustame aia paigaldusega. Kõikidele oma aedadele ja väravatele anname 2-aastase garantii.

Keevisvõrkaed
Keevisvõrkaed

Aia ostmine ja hind

Kui soovid paigaldada piirdeaeda, siis võta meiega julgelt ühendust – anname sulle Varena toodete kohta rohkem informatsiooni. Aitame klienti igal sammul ja vastame kõikidele küsimustele. Samuti jagame soovitusi, milline lahendus sobiks kõige paremini just sinu vajadustele.

Kui otsustad meie toodete kasuks, siis võid kindel olla, et saad parima hinna ja kvaliteedi suhte, mida on turul võimalik leida.

Telli Võrkaed Varenast - teostame nii müüki kui ka paigaldust.

Soovid kiiret vastust oma küsimusele?

Kirjuta meile ja aitame su küsimustele vastused leida. 

Skip to content