Jalgvärav

Jalgväravad on mõeldud mugavaks läbipääsuks jalakäijatele. Need on väiksemad ja lihtsamad kui sõidukitele mõeldud väravad (tiibvärav või liugvärav). Tihti paigutatakse need autovärava kõrvale, kui kasutatakse sama sissepääsu, kuid neid võib paigaldada ka eraldi, et tekitada aeda eraldiseisev ligipääs. Oluline on, et jalgvärav sobiks ülejäänud aiaga kokku.

Jalgväravate valikul tuleks tähelepanu pöörata mitmele olulisele aspektile, et tagada parim võimalik ja vajadustel põhinev lahendus.

Jalgvärav
Jalgvärav

Jalgvärava raam

Jalgvärava raam koosneb nelikanttorust mõõtudega 40 x 60 mm, lisaks on see varustatud reguleeritavate hingedega, lingi ja lukustussüsteemiga. Hinged võimaldavad reguleerida värava kõrgust. Komplekti kuuluvad veel väravapostid, mille mõõdud sõltuvad jalgvärava kogukaalust. Postide otsad on kaetud plastikust kaitsekorgiga.

Jalgvärava raam
Jalgvärava raam

Jalgvärava värvivalik

Kõik meie pakutavad jalgväravad on kuumtsingitud, mis tagab kaitse rooste eest nii värava välis- kui sisepinnal. Lisaks pakume kuumtsingitud ja pulbervärvitud väravaid neile, kes soovivad värvilist viimistlust, mis sobiks kokku muude detailidega. Pulbervärvimine lisab esteetilist väärtust ja pakub peaaegu piiramatut värvivalikut. Värvi saab valida vastavalt RAL värvikataloogile.

Väravaid saab reguleerida hingedega

Jalgväravate komplekteerimisel kasutame kõrgekvaliteedilisi kuumtsingitud väravahingi, mis on reguleeritavad. See lubab teha kohandusi pinnasest tingitud muutuste korral. Jalgvärava komplekti kuulub lukustussüsteem Santos.

Jalgvärava raami täide

Mugava kasutamise nimel on jalgvärava minimaalseks soovitatavaks laiuseks on üks meeter. Kui valid jalgvärava raami täidet, soovitame arvestada ümbritseva piirdeaiaga – näiteks võrkpiirde kõrval kasutatakse tavaliselt keevispaneeliga jalgväravat, samas kui puidust piirdeaia puhul sobib puidust täitega jalgvärav.

Puidust täitetaga jalgvärav
Puidust täitetaga jalgvärav

Jalgvärava avamine

Jalgväravad peavad avanema kinnistu poole. Nõnda on välditud oht, et lapsed võivad hooga tänavale joosta. Lisaks on paljudes omavalitsustes kehtestatud nõue, mis keelab väravate avanemise tänava suunas. 

Meie kliimas on oluline, et värava alumise serva ja maapinna vahel oleks vähemalt 100–120 mm vaba ruumi, et võimaldada värava probleemideta avamist ka lumistel talvepäevadel.

Jalgvärav
Jalgvärav

Jalgvärava standardmõõdud

Standardmõõdud on laius: 1,0 m; 1,1 m; 1,2 m; 1,3 m; 1,4 m; 1,5 m, ja kõrgus: 1 m; 1,2 m; 1,5 m; 1,7 m; 2 m.

Komplekt sisaldab: jalgvärava raam, 80 x 80 x 2 mm postid (2 tk), postikorgid, reguleeritavaid hinged (2 tk, M-20), lukustussüsteem Santos + 3 võtit ja vasturaud.

Jalgvärava paigaldus

Varena pakub ka paigaldusteenust, mis tähendab, et kliendina saad muretult tegeleda oma igapäevaste toimetustega, kuni meie professionaalid paigaldavad värava. 

Võta meiega julgelt ühendust, koostame hinnapakkumise, leiame sobiva aja ning paigaldame värava kiirelt ja professionaalselt. Varena meeskonnas on kogenud spetsialistid, kes tagavad piirdeaia ja värava kvaliteetse paigalduse ja järelhoolduse.

Kuidas näeb välja paigalduse protsess?

  1. Planeerimine

    Kõigepealt tuleb alustada vajaduste selgitamisest. Oluline on teada värava mõõtmeid. Kui see on selge, saame koostada hinnapakkumise ja anname teada ooteaja.

  2. Pakkumise kinnitamine

    Kui esialgne pakkumine sobib, saame edasi liikuda. Vajadusel tuleb kohale meie ekspert, kes vaatab objekti üle, teeb vajalikud mõõtmistööd ja korrigeerib vajadusel hinnapakkumist. Tegutseme selle nimel, et aed ja värav kestaks aastaid.

  3. Värava paigaldus

    Viimaseks sammuks on lepingu sõlmimine. Paneme paika valmimisaja ja alustame värava paigaldusega.

Tiibvärav koos jalgväravaga

Jalgväravate müük ja tarne

Kuumtsingitud standardmõõdus jalgvärav on kohe saadaval üle Eesti. Kui on soov soetada jalgvärav pulbervärviga kaetult, siis peab arvestama vähemalt 14-päevase ooteajaga.

Soovitame soetada kuumtsingitult töödeldud jalgväravad, mille võib soovi korral lasta katta endale meelepärase värvitooniga pulbervärviga. Kuumtsingitult töödeldud jalgväravad on ilmastikuoludele vastupidavamad ja säilitavad hea välimuse aastateks. 

Kõikidele kuumtsingitud või kuumtsingitud ja pulbervärviga töödeldud väravatele anname 2-aastase garantii. Ainult pulbervärvitud jalgväravad on küll odavamad, kuid ilmastikukahjudele vastuvõtlikumad. Pulbervärvitud väravale anname 1-aastase garantii. 

Kõik jalgväravad on tellitavad ka erimõõdus, kuid arvestama peab vähemalt 14-päevase tarneajaga üle Eesti.

Varb jalgvärav
Varb-jalgvärav

Korduma kippuvad küsimused

Kust leida jalgvärava värvivalik?

Värvi saab valida vastavalt RAL värvikataloogile, mille leiab siit.

Mis on jalgvärava standardmõõdud?

Standardmõõdud on laius: 1,0 m; 1,1 m; 1,2 m; 1,3 m; 1,4 m; 1,5 m, ja kõrgus: 1 m; 1,2 m; 1,5 m; 1,7 m; 2 m.

Mida sisaldab jalgvärava komplekt?

Komplekt sisaldab: jalgvärava raam, 80 x 80 x 2 mm postid (2 tk), postikorgid, reguleeritavaid hinged (2 tk, M-20), lukustussüsteem Santos + 3 võtit ja vasturaud.

Telli Jalgvärav Varenast - teostame nii müüki kui ka paigaldust.

Soovid kiiret vastust oma küsimusele?

Kirjuta meile ja aitame su küsimustele vastused leida. 

Skip to content