Paneelaed

Paneelaiad on konstrueeritud tugevatest metalltraatidest, mis on keevituse abil ühendatud võrkpaneelideks. Piirdeaia paneeli ülaserval paiknevad vertikaalsed otsad, mis kindlustavad, et nii inimestel kui ka loomadel oleks raske üle aia ronida. 

Paneelaiad eristuvad keevisvõrkaiast oma oluliselt suurema tugevuse ja vandalismikindluse poolest. Kui võrrelda hinnaklassi, siis paneelaia hind ületab tavalise võrkaia oma ligikaudu 10%–20% võrra.

Peamiselt saab valida kaht tüüpi paneelide vahel: 3D ja 2D

3D paneelaed

3D paneelaedade puhul on paneelis V-kujuline osa, mis suurendab paneeli jäikust. Spetsiaalne 3D tehnoloogia tagab vastupidavuse ja stabiilsuse, kuigi paneel ise on üsna kerge kaaluga. 3D paneelaiad on vastupidavad, turvalised ja neil on pikk kasutusiga.

Traadi diameeter, mida kasutatakse nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, on kas 4 mm või 5 mm. Keevispaneelide silma suurus on kas 50 x 200 mm või 50 x 100 mm. Paneelide standardpikkus on 2505 mm, kusjuures kõrguse variandid ulatuvad 830 mm kuni 2430 mm-ni. Paneelaiad võivad olla tsingitud, kuumtsingitud ja värvitud.

Roheline paneelaed
3D paneelaed

2D paneelaed

2D paneelaia puhul on vertikaalsetele traatidele keevitatud jämedamad horisontaalsed traadid, mis muudab paneeli raskemaks ja kergitab hinda. 2D aiapaneeli tugev konstruktsioon tagab aia pikaajalise vastupidavuse.

Kasutatav traadi diameeter paneelaias on horisontaalselt 6 või 8 mm ning vertikaalselt 5 või 6 mm. Keevispaneelide standardpikkus on 2505 mm. Aiapaneelide standardkõrgused on 830, 1030, 1230, 1430, 1630, 1830 ja 2030 mm, võimaldades valikut vastavalt vajadusele. Paneeli silma suurus on 50 × 200 mm. Viimistlusvalikute puhul pakume kuumtsingitud paneele või tsingitud ja pulbervärviga viimistletud paneele. 

Aiapaneelide standardvärvid on roheline (RAL 6005), must (RAL 9005), hall (RAL 7016) ja pruun (RAL 8017). Lisaks on võimalik tellida ka muid RAL-värvitoone vastavalt soovile.

Eestis eelistatakse paneelaedade ehitusel sageli 3D keevispaneele, mis on 2D variantidest märkimisväärselt soodsamad.

Tume paneelaed
2D paneelaed

Kuidas paigaldada paneelaeda?

Paneelaia paigaldamiseks on vajalikud järgmised komponendid: paneelid, postid ja U-kinnitused. Samuti tuleb arvestada materjalidega, mis on vajalikud postide betoneerimiseks.

Paneelaia pikkus ja postid

Paneelide arvu määramiseks jagage aia pikkus 2,5 meetriga – paneelide standardlaiusega. See annab vajaminevate paneelide hulga. Oluline on meeles pidada, et poste on vaja alati ühe võrra rohkem kui paneele. Kinnituste arv sõltub aia kõrgusest ja postide kogusest. U-kinnituste vajadus posti kohta määratletakse järgnevalt:

 • Paneelide kõrgus kuni 1230 mm: 3 U-kinnitust posti kohta.
 • Paneelide kõrgus 1430 mm kuni 1730 mm: 4 U-kinnitust posti kohta.
 • Paneelide kõrgus 1930 mm kuni 2430 mm: 5 U-kinnitust posti kohta.
3D ja 2D paneelaia klamber
3D ja 2D paneelaia klamber
U-klamber 3D ja 2D paneelidele
U-klamber 3D ja 2D paneelidele

Paneelaia paigaldus

Kui materjalikogused on välja arvutatud ja kohale jõudnud, alusta paigaldusprotsessi tulevase aia sirgjoone märkimisega ja arvesta postide vahed. 

Postiaukude kaevamisel peab sügavus sõltuma pinnase tüübist ja paneelaia kõrgusest, kuid soovituslik on 600–1000 mm. Ava läbimõõt peaks olema umbes 200–300 mm. Postiauk täidetakse ca 80% ulatuses suhteliselt kuiva betooniga, post peaks betooni sees olema umbes 400–500 mm sügavusel. 

Postide paigalduse järel saab alustada paneelide kinnitamist. Paneelaia paigaldamisel on kriitiline postide täpne paigaldus ja loodis olemine, et tagada ideaalne ja visuaalselt meeldiv tulemus.

Varenas on saadaval suur valik aiapaneele ning loomulikult ka poste ja kinnitusi. Paneelide hind sõltub suuresti kogusest ja soovitud materjalist. Võta meiega ühendust ja aitame sul leida sobivat lahendust!

Paneelaed
3D paneelaed

Telli paigaldus Varenast

Varena pakub piirdeaedade paigaldusteenust, mis tähendab, et kliendina saad muretult tegeleda oma igapäevaste toimetustega, kuni meie professionaalid paigaldavad paneelaeda. 

Võta meiega julgelt ühendust, koostame hinnapakkumise, leiame sobiva aja ning paigaldame aia kiirelt ja professionaalselt. Varena meeskonnas on kogenud spetsialistid, kes tagavad aia kvaliteetse paigalduse ja järelhoolduse.

Kuidas näeb välja meie paigalduse protsess?

 1. Planeerimine

  Kõigepealt tuleb alustada vajaduste selgitamisest. Oluline on teada, kas olemasolev aed vajab vahetust või tuleb ehitada uus aed. Järgmise sammuna on vaja teada aia pikkust, kõrgust, tüüpi ja värava mõõtusid. Kui eelnev on teada, saame koostada esialgse hinnapakkumise ja ooteaja.

 2. Pakkumise kinnitamine

  Kui esialgne pakkumine sobib, saame edasi liikuda. Vajadusel tuleb kohale meie ekspert, kes vaatab objekti üle, teeb vajalikud mõõtmistööd ja korrigeerib vajadusel hinnapakkumist. Tegutseme selle nimel, et paneelaed kestaks aastaid.

 3. Paneelaia paigaldus

  Viimaseks sammuks on lepingu sõlmimine. Paneme paika valmimisaja ja alustame aia paigaldusega. Kõikidele oma aedadele ja väravatele anname 2-aastase garantii.

Paneelaed
Paneelaed

Aia ostmine ja hind

Kui soovid paigaldada piirdeaeda, siis võta meiega julgelt ühendust – anname sulle Varena toodete kohta rohkem informatsiooni. Aitame klienti igal sammul ja vastame kõikidele küsimustele. Samuti jagame soovitusi, milline lahendus sobiks kõige paremini just sinu vajadustele.

Kui otsustad meie toodete kasuks, siis võid kindel olla, et saad parima hinna ja kvaliteedi suhte, mida on turul võimalik leida.

Telli Paneelaed Varenast - teostame nii müüki kui ka paigaldust.

Soovid kiiret vastust oma küsimusele?

Kirjuta meile ja aitame su küsimustele vastused leida. 

Skip to content