Tiibvärav

Tiibvärav on peamiselt tänu oma soodsale hinnale laialdaselt levinud. Optimaalne laius tiibväravale on vähemalt 3500 mm, mis tagab ka suuremate sõidukite läbipääsu.

Tiibvärava raamid

Tiibväravate raamide valmistamisel eelistame nelikanttoru mõõtmetega 60 x 40 x 1,5/2 mm. Postide mõõtmed valitakse vastavalt värava laiusele, kasutades kas 100 x 100 x 3/4 mm või 80 x 80 x 2/3 mm torusid. Tiibväravate varustusse kuuluvad reguleeritavad hinged ja tuuleriivid. Reguleeritavad hinged võimaldavad väravalehti vajadusel lihtsalt korrigeerida. 

Väravaraamide täitevalikuid on palju, hõlmates puitlaudist, võrku, keevispaneele või metallvarbu. Soovitame tiibväravate postid ja raamid pärast keevitustöid kuumtsinkida ning vajadusel katta ka pulbervärviga. Kuumtsingitud ja pulbervärvitud tiibvärava postid ja raamid tagavad väravatele suure korrosioonikindluse ning esteetilise välimuse aastateks.

Võrreldes liugväravatega on tiibväravad hinna poolest soodsamad. Siiski, tiibvärava puudus on, et avamiseks on vaja rohkem ruumi. Talvisel ajal tuleb arvestada lume koristamisega ning suure pinnaga tiibvärav ei pruugi taluda tugevat tuulekoormust.

Lippaed
Tiibvärav

Tiibvärava automaatika

Tiibväravad võivad olla vastavalt soovidele varustatud automaatikaga. Käsitsi avamine on võimalik, kuid mugavamaks kasutamiseks pakume Key Automation väravaautomaatikat, mis on meie põhjamaises kliimas oma töökindlust tõestanud. Key automaatika tooted on varustatud LED-valgustuse ja mugava kaugjuhtimispuldiga.

Väravaautomaatika Key Automation
Väravaautomaatika tiibväravale

Tiibvärava värvitoonid

Tiibväravad on standardselt värvitoonis RAL 6005 (roheline), RAL 7016 (tumehall), RAL 8017 (tumepruun), RAL 9005 (must). RAL värvitoone saab vaadata siit.

Kuidas tiibväravat paigaldada?

Et tiibvärav ja selle postid saaks korrektselt paigaldatud, on vaja teha hoolikas betoneerimine. Oluline on süvendada väravapostid maasse umbes 1200 mm sügavusele, tagades, et vaiade läbimõõt on vähemalt 300–500 mm. Samuti on soovitatav jätta vaiade ülemise osa ja maapinna vahele vähemalt 10–15 cm kõrgune vaba ruum. Postide paigaldamisel tuleb tähelepanelikult jälgida, et nende vaheline kaugus vastaks värava ja väravatiibade laiusele, mis on määratletud tiibvärava spetsifikatsioonides. 

Automaatika lisamisel tiibväravale tuleb ühele postile paigaldada toitekaabli kõri. See kaablikõri peaks ulatuma juhtimisblokiga postist teise väravapostini, et tagada süsteemi nõuetekohane ühendus ja funktsionaalsus.

Tiibväravad on klassikalised väravad, mis sobivad kõikidele piirdeaia tüüpidele

Meilt Varenast on võimalik soetada täielik tiibvärava komplekt, mis hõlmab endas väravaid, värava hingi, väravaposte ja väravaautomaatikat. Pakume ka nende paigaldusteenust. Eelistades iseseisvat paigaldust, on võimalik meie tooteid tellida ka ilma paigalduseta.

Tiibvärav ja automaatika
Tiibvärav ja automaatika

Tiibvärava standardmõõdud ja komplekt

Standardmõõdud on laius 3,0m; 3,5m; 4m; 4,5m; 5m; 5,5m; 6m ja kõrgus 1m; 1,2m; 1,5m; 1,7m; 2m.

Tiibvärava komplekt sisaldab:

 • tiibväravaraame 2tk;
 • poste 80x80x3mm 2tk (vajadusel 100x100x3mm) automaatika valmidust;
 • tabalukuaasasid;
 • tuuleriive 2 tk;
 • reguleeritavaid hingesid 4tk (M-20 – M24).
Tiibvärav
Tiibvärav

Tiibvärava paigaldus

Varena pakub ka paigaldusteenust, mis tähendab, et kliendina saad muretult tegeleda oma igapäevaste toimetustega, kuni meie professionaalid paigaldavad tiibvärava. 

Võta meiega julgelt ühendust, koostame hinnapakkumise, leiame sobiva aja ning paigaldame värava kiirelt ja professionaalselt. Varena meeskonnas on kogenud spetsialistid, kes tagavad piirdeaia ja tiibvärava kvaliteetse paigalduse ja järelhoolduse.

Kuidas näeb välja paigalduse protsess?

 1. Planeerimine

  Kõigepealt tuleb alustada vajaduste selgitamisest. Oluline on teada värava mõõtmeid. Kui see on selge, saame koostada hinnapakkumise ja anname teada ooteaja.

 2. Pakkumise kinnitamine

  Kui esialgne pakkumine sobib, saame edasi liikuda. Vajadusel tuleb kohale meie ekspert, kes vaatab objekti üle, teeb vajalikud mõõtmistööd ja korrigeerib vajadusel hinnapakkumist. Tegutseme selle nimel, et aed ja värav kestaks aastaid.

 3. Värava paigaldus

  Viimaseks sammuks on lepingu sõlmimine. Paneme paika valmimisaja ja alustame tiibvärava paigaldusega.

Tiibvärava müük ja tarne

Kuumtsingitud standardmõõdus tiibvärav on kohe saadaval üle Eesti. Kui on soov soetada tiibvärav pulbervärviga kaetult, siis peab arvestama vähemalt 14-päevase ooteajaga.

Soovitame soetada kuumtsingitult töödeldud tiibvärav, mille võib soovi korral lasta katta endale meelepärase värvitooniga pulbervärviga. Kuumtsingitult töödeldud tiibväravad on ilmastikuoludele vastupidavamad ja säilitavad hea välimuse aastateks. 

Kõikidele kuumtsingitud või kuumtsingitud ja pulbervärviga töödeldud väravatele anname 2-aastase garantii. Ainult pulbervärvitud tiibväravad on küll odavamad, kuid ilmastikukahjudele vastuvõtlikumad. Pulbervärvitud väravale anname 1-aastase garantii. 

Kõik tiibväravad on tellitavad ka erimõõdus, kuid arvestama peab vähemalt 14-päevase tarneajaga üle Eesti.

Jalgvärav tiibvärava sees
Jalgvärav tiibvärava sees

Korduma kippuvad küsimused

Mis on tiibvärava standardmõõdud?

Standardmõõdud on laius 3,0m; 3,5m; 4m; 4,5m; 5m; 5,5m; 6m ja kõrgus 1m; 1,2m; 1,5m; 1,7m; 2m.

Mis kuulub tiibvärava komplekti?

Tiibvärava komplekt sisaldab tiibväravaraame 2tk; poste 80x80x3mm 2tk (vajadusel 100x100x3mm) automaatika valmidust; tabalukuaasasid; tuuleriive 2 tk; reguleeritavaid hingesid 4tk (M-20 – M24).

Telli Tiibvärav Varenast - teostame nii müüki kui ka paigaldust.

Soovid kiiret vastust oma küsimusele?

Kirjuta meile ja aitame su küsimustele vastused leida. 

Skip to content