Milline on parim piirdeaed?

Lippaed

Sisukord

Kas soovid, et sinu kodu oleks turvaline ja samas näeks koduümbrus hea välja? Sellisel juhul on oluline samm aia ehitus, kuid enne veel tuleks valida kõige sobivam piirdeaed, mis looks turvatunde ja kujundaks samal ajal ka nägusa piirde. 

Milline on aga parim piirdeaed just sinu jaoks? Selles postituses tutvustame nelja peamist võimalust, milleks on paneel-, metall-, puit- ja võrkaed. Teeme seda hea meelega, sest aedade ehitus on teema, mida tunneme läbi ja lõhki!

Mis on parim piirdeaed?

  • Parim piirdeaed on metallaed, kui otsida vastupidavat, nägusat ja pikaaelist lahendust.
  • Võrkaed on praktiline lahendus neile, kel vaja soodsat lahendust piiramiseks.
  • Paneelaed sobilik kui otsite vastupidavad ja tugevat lahendust oma aiale.

Võrkaed on soodne ja praktiline

Võrkaed pakub head nähtavust ja õhuringlust ning see aialiik on Eestis üsna sagedane eelistus. Tegemist on soodsama aia valikuga võrreldes paneel-, metall- ja puitaedadega ning aia paigaldamine ja aia hooldus on suhteliselt lihtne.

Võrkaia nõrgad kohad

Eesti kliimas on võrkaia puuduseks paraku kiire venimine näiteks suure lume tõttu. Lisaks võib võrkaia kuju muutuda, kui sellel asju toetatakse või ollakse lumelükkamisel hooletu. 

Keevisvõrkaia paigaldamine ei ole soovitatav kohtadesse, kus on palju liikumist ja oht suurte lumehangede tekkeks.

Niisiis, kui soovid, et aed oleks eriti vastupidav, vajad rohkem privaatsust või tahad luua esteetilisemat aiakujundust, siis tasub vaadata teiste aialiikide poole.

Võrkaed
Võrkaed

Paneelaed – vastupidav ja turvaline

Paneelaiad on konstrueeritud tugevatest metalltraatidest, mis on keevituse abil ühendatud võrkpaneelideks. Piirdeaia paneeli ülaserval paiknevad vertikaalsed otsad, mis kindlustavad, et nii inimestel või ka loomadel oleks aiast raske üle aia ronida. 

Peamiselt saab valida kaht tüüpi paneelide vahel: 3D ja 2D. 

3D paneelaedade puhul on paneelis V-kujuline osa, mis suurendab paneeli jäikust. Spetsiaalne 3D tehnoloogia tagab vastupidavuse ja stabiilsuse, kuigi paneel ise on üsna kerge kaaluga. 3D paneelaiad on vastupidavad, turvalised ja neil on pikk kasutusiga.

2D paneelidel on vertikaalsetele traatidele keevitatud jämedamad horisontaalsed traadid, mis muudab paneeli raskemaks ja kergitab hinda. 2D paneelide tugev konstruktsioon tagab aia pikaajalise vastupidavuse.

Paneelaiad ei ole mõeldud üksnes koduaia ümbritsemiseks

Paneelaiad on äärmiselt mitmekülgsed ning leidnud laialdast kasutust paljudes valdkondades. Need sobivad suurepäraselt tehaste, ladude, lennuväljade, raudteede, sõjaväebaaside, maanteede, parkide, aedade, avalike hoonete, mänguväljakute, eramajade ja paljude teiste asutuste ümbritsemiseks.

Paneelaed
Paneelaed

Metallaiad ehk varbaiad – kauakestvad ja nägusad

Metallaiad on tänapäeval üha populaarsemad ja asendavad vanemaid sepisaedu. Neid nimetatakse ka varbaedadeks ning tegemist on väga vastupidava, tugeva ja turvalise aia liigiga. 

Varbaiad kestavad kaua ja ei vaja palju hooldust. Lisaks on need tugevad, taluvad lund ja loomi ning neid on raske kahjustada. 

Ühtlasi näevad metallaiad välja esinduslikud ja sobivad hästi eramutele, ühiskondlikele hoonetele ja korteriühistutele. 

Metallaed, varbaed
Metallaed, varbaed

Puitaed on looduslik ja ajatu

Kui otsid looduslikumat ja ajatumat võimalust, siis puitaed võib olla sinu jaoks ideaalne valik. Puitaed loob sooja ja loodusliku tunde ning sobib hästi erinevate arhitektuuristiilidega.

Kõige sagedamini kasutatavaks puitaiatüübiks on lippaed. Kvaliteetne lippaed on vastupidav ja jätab mulje tugevast ning turvalisest piirdest.

Puit keskkonnasõbralik materjal. Oluline on aga meeles pidada, et puitaed vajab korrapärast hooldust ning on vastuvõtlik ilmastikumõjudele.

Lippaed
Lippaed ehk puitaed

Väravaautomaatika paigaldus

Piirdeaia lahutamatuks osaks on väravad. Kui soovid täpsemat infot väravate kui ka nende automaatika kohta, siis loe meie poolt kirjutatud blogipostitust siit.

Niisiis on kõigil piirdeaedadel oma ainulaadsed omadused, mis ühel juhul võivad olla inimeste vajadustega suurepärases kooskõlas, kuid teises olukorras üldse mitte. Võta julgelt meiega ehk Varena aiaehitusega ühendust ja saa nõu, kuidas luua turvaline, praktiline ja ilus aed, mis täiustab su kodu ja loob meelerahu! Anname Teile kõikidele paigaldatud piirdeaedadele 2 aastat garantiid.

Selle artikli kirjutas

Picture of Màris Rudnevs
Màris Rudnevs
Màris on tegutsenud piirdeaedade ja väravate paigaldamise valdkonnas üle 20 aasta.
Skip to content